Kulisy powstawania kursu ósmoklasisty

Dziś po pierwszym roku funkcjonowania mojej platformy oraz egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego mogę powiedzieć z przekonaniem, że moi uczniowie odnieśli sukces, korzystając z materiałów zamieszczonych w KURSIE ÓSMOKLASISTY “Zgarnij maksa z POLAKA” oraz wspólnych lekcjach online.

Mamy marzenia, plany i cele. Uczniowie chcą dostać się do upragnionej szkoły średniej albo na wymarzone studia.  A ja chciałam pomóc jak największej liczbie uczniów osiągnąć ich marzenia. W tym artykule dowiesz się, jak powstawał jedyny na rynku edukacyjnych wideo KURS ÓSMOKLASISTY z języka polskiego “Zgarnij maksa z Polaka”. Jestem przekonana, że zainspiruje Cię do tego, by nie poddawać się w realizacji swoich planów, bo droga do marzeń jest często kręta, ale też pełna wrażeń. Dzięki temu sukces – cokolwiek on dla Ciebie znaczy – smakuje bardziej.

Dominika: Skąd pomysł na VIDEO KURS przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty? 

Anna: Zastanawiałam się, w jaki sposób mogę pomóc moim uczniom, którzy zgłaszają się do mnie z polecenia, a ja nie jestem w stanie zmieścić ich w grafiku lub ich plan zajęć nie zgrywa się z moim grafikiem. Ponadto w przyszłości chciałam zostać mamą, a to wiązało się z mniejszą aktywnością zawodową, a ja nie chciałam zostawić moich uczniów na lodzie. 

Pewnego dnia zobaczyłam na YouTube Anię od matmy. Powiedziałam mojemu mężowi, wtedy jeszcze narzeczonemu, że chcę robić to samo, tylko ucząc języka polskiego. Stąd też pomysł na WIDEO KURS ÓSMOKLASISTY z języka polskiego “Zdobądź maksa z POLAKA” przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Chciałam, żeby moi uczniowie mogli się uczyć ze mną, ale beze mnie, np. mają zapowiedzianą kartkówkę albo klasówkę z “Pana Tadeusza”, włączają komputer czy też telefon, tablet i oglądają film nagrany przeze mnie. Później sprawdzają swój poziom wiedzy w quizach.

Dominika: W kursie są same nagrania czy urozmaicone treści? 

Anna: Ja uwielbiam różne pomoce naukowe, które przyśpieszają proces nauki, dlatego też stworzyłam prezentacje multimedialne, mapy myśli, notatnik lekturowy dzięki którym uczniowie szybciej i łatwiej zapamiętują postacie, ich imiona i nazwiska oraz fakty o nich.

Dominika: A jakim kryterium kierowałaś się, przygotowując kurs?

Anna: Zaczęłam przygotowywać program kursu na podstawie wymagań do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, pisałam również scenariusze do filmów. 

Dominika: Z tego co słyszałam, to wiele działo się w Twoim życiu w okresie tworzenia kursu. Jak to wspominasz i co takiego się działo?

Anna: Gdy tworzyłam materiały do kursu, okazało się, że jestem w ciąży. Bardzo ucieszyliśmy się z moim mężem. Był to jednak dla mnie wymagający czas, prowadziłam lekcje online przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty, byłam w trakcie wydania pracy doktorskiej. A do tego mój organizm wymagał więcej odpoczynku niż było to wcześniej. 

Dominika: Czy miałaś kogoś do pomocy w przygotowaniu kursu, czy o wszystko musiałaś zadbać sama?

Anna: Przy projekcie wideo KURSU ÓSMOKLASISTY miał pomagać mi kolega, on miał zająć się zagadnieniami technicznymi, przygotowaniem strony internetowej, montażem filmów, grafiką, ja natomiast merytoryczną kwestią, czyli nagraniem kursu i przygotowaniem pomocy dydaktycznych. Wspólnie mieliśmy promować kurs w mediach społecznościowych. 

Dominika: Nie wszystko jest tak kolorowe, jak nam się wydaje. Czy u Ciebie było inaczej? Czy pojawiły się problemy?

Anna: Weekendowe wyjazdy 300 km w jedną stronę w siódmym miesiącu ciąży nie stanowiły dla mnie problemu. Problem pojawił się przy nagrywaniu filmów, ponieważ mówienie do kamery było dla mnie nowością. Zupełnie inaczej mówi się do uczniów, a inaczej mówi się do kamery. Wszystko trwało dłużej niż planowałam. Pogodziłam się z myślą, że kurs wystartuje już po moim porodzie. Okazało się, że mój kolega musi wycofać się z projektu, a na mnie spadły wszystkie obowiązki. Mimo to nie poddałam się, wzięłam sprawy we własne ręce. Musiałam nakręcić filmy, znaleźć informatyka, grafika, montażystę do filmów, czyli zastępcę mojego kolegi, sprawdzać nagrane filmy, przygotować rozpiskę tekstów, które powinny pojawić się w trakcie filmów, stworzyć wszystkie materiały dydaktyczne: zestawy zadań, arkusze odpowiedzi do zestawów zadań, quizy – w KURSIE jest 108 quizów do lektur – prezentacje multimedialne, mapy myśli, które opracowywał grafik i dodatkowo jeszcze zaczęłam działać w social mediach. Wielkim wydarzeniem było dla mnie nakręcenie pierwszej rolki i pokazanie się światu.

Dominika: O wow, to bardzo dużo obowiązków. Jak długo trwało przygotowanie tych wszystkich materiałów? Wystarczała doba?

Anna: Był to proces, który trwał prawie 2 lata. Byłam mamą kilkumiesięcznego synka, dodatkowo prowadziłam lekcje online przygotowujące do matury i do egzaminu ósmoklasisty oraz poświęcałam ten czas na własne szkolenia. We wrześniu 2022 roku uruchomiłam moją platformę www.opanujpolski.pl.

Dominika: Kiedy zrozumiałaś, że cała praca i poświęcony czas na przygotowanie projektu www.opanujpolski.pl był warty tej pracy?

Anna: Cały czas, kiedy przygotowywałam kurs. Ale tę wiarę umocnili we mnie pierwsi uczniowie, którzy zaczęli uczyć się na platformie. Otrzymałam bardzo pozytywne recenzje, dlatego już z większą odwagą zaczęłam mówić o moim kursie w mediach społecznościowych. Dziś po pierwszym roku funkcjonowania mojej platformy oraz egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego mogę powiedzieć z przekonaniem, że moi uczniowie odnieśli sukces, korzystając z materiałów zamieszczonych w KURSIE ÓSMOKLASISTY “Zgarnij maksa z POLAKA” oraz wspólnych lekcjach online. Napisali egzaminy na satysfakcjonujące ich wynik i dostali się do upragnionych szkół średnich.

Dominika: Co czujesz po odniesionym sukcesie? 

Anna: Mam wielką satysfakcję, że mój projekt www.opanujpolski.pl sprawdził się i mogę pomóc większej liczbie uczniów otrzymać wyniki takie, które ich satysfakcjonują. 

Dominika: Czego chciałabyś życzyć swoim uczniom? 

Anna: Przede wszystkim pozytywnych myśli, wiary w siebie i oczywiście upragnionego wyniku na egzaminie ósmoklasisty. 

Pobierz bezpłatny planer ósmoklasisty

Odbierz swój bezpłatny Planer ósmoklasisty, by bez stresu przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Sprawdź, jaki materiał powtórzyć każdego dnia i ucz się ze mną!